Nieuwsbrief oktober 2023

Programma Dag van de Mantelzorg 2023 bekend en Acanthis, een van de netwerkpartners, vertelt wat zij doen voor mantelzorgers.
geplaatst op

17 april 2024

In deze nieuwsbrief:

  • Programma Dag van de Mantelzorg 2023 bekend;
  • Acanthis, een van de netwerkpartners, vertelt wat zij doen voor mantelzorgers.

Programma Dag van de Mantelzorg 2023 bekend

Na aanmelding op de website bent u vanaf 13.30 uur van harte welkom bij Podium Zuidhaege (ICO) in Assen. Om 14.00 uur starten we met een plenaire opening. Hierbij zal de dag theatraal geopend worden waarna de vele activiteiten starten vanaf 14.30 tot 17.00 uur. Het is een uiteenlopend programma geworden!

Zo kunt u deelnemen aan yoga, plaatsnemen voor een stoelmassage, handverzorging en nagels lakken en luisteren naar een verhalenverteller. Voor de deelnemers die graag actief aan de slag gaan is er de mogelijkheid deel te nemen aan een dansworkshop. Onder begeleiding van een professionele danser en swingende muziek kunt u kennis maken met salsa dansen. Als warming-up of cooling-down kan ook deelgenomen worden aan een silent disco en zijn er gezellige oudhollandse spellen geregeld. Ook aan de creatieve mens is gedacht. Zo kan er een mok beschilderd worden, en is er een workshop macramé.

Tot slot zijn er lekkere hapjes.

Kortom, alle reden om je aan te melden voor deze leuke middag. Opgeven kan hier. 

Wil je op de hoogte blijven? Volg ons dan op de nieuwe facebookpagina Mantelzorg Assen .

Graag tot 10 november!

Netwerkpartner aan het woord 

Acanthis: zorgondersteuning thuis in de laatste levensfase

Als je weet dat het einde nadert, breng je de laatste tijd van het leven het liefst thuis door. Vaak springen mantelzorgers bij. Het verzorgen van een ernstig zieke kan in deze moeilijke en emotionele periode erg zwaar zijn.

Heeft u als mantelzorger ondersteuning nodig?

Bij Acanthis werken speciaal opgeleide vrijwilligers. Als u het niet redt met alleen thuiszorg en de inzet van familie, vrienden en buren, of als u zelf mantelzorger bent en extra ondersteuning wilt, dan kunt u contact met ons (Acanthis) opnemen. Onze vrijwilligers ondersteunen u graag waar dat nodig is.

Dat kan zijn in de vorm van het doen van een boodschap, het spelen van een spelletje, het ontvangen van gasten, het ondersteunen van professionele hulpverleners en meer. Een luisterend oor bieden of nachtelijke waakdiensten behoren ook tot de mogelijkheden. Onze vrijwilligers zijn stuk voor stuk speciaal opgeleid om mensen in hun laatste levensfase te begeleiden.

Bij Acanthis werken acht coördinatoren die de kwaliteiten en wensen van onze vrijwilligers kennen. Zodra uw hulpvraag bij ons bekend is, gaan zij op zoek naar vrijwilligers die zoveel mogelijk passen bij u en uw leefsituatie. Uiteraard wordt geprobeerd vaste vrijwilligers te vinden, zodat u aan zo min mogelijk verschillende nieuwe mensen hoeft te wennen.

Hoe krijgt u vrijwillige zorgondersteuning thuis?

1. Vul het contactformulier  op de website in of bel één van onze coördinatoren;

2. De coördinator maakt een afspraak met u voor een kennismaking;

3. We luisteren goed naar uw wensen en ontdekken samen wat de beste vorm van steun is voor u en uw geliefden. Samen maken we een passend plan voor zorgondersteuning en zetten we de vrijwilliger in die het beste bij u past.

Website: www.acanthiszorg.nl 

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100078012182165 

Contactgegevens regio Noord en Midden-Drenthe: (gemeenten AA en Hunze, Assen, Midden-Drenthe, Noordenveld en Tynaarlo)

Telefoon: 06-12 99 00 99 

Coördinatoren: Ricarda de Jong Posthumus en Ilja van Hasselt

Mail: info@acanthiszorg.nl 

Postadres: Eekhoorn 9, 7908 XH Hoogeveen (geen bezoekadres)

Ga terug naar nieuws
Deze pagina e-mailen

Deze pagina delen via

Deel dit artikel

Ander nieuws

Nieuwsbrief maart 2023

In dit artikel: Odensehuis Assen Stimulans om langer zelfstandig te blijven wonen Voor mensen die in…

17 april 2024

Nieuwsbrief april 2023

In deze nieuwsbrief: Laatste oproep: help mee de ondersteuning aan mantelzorgers te verbeteren…

10 april 2023

Nieuwsbrief november 2023

Afgelopen vrijdag hebben we de Dag van de Mantelzorg gevierd. Een aantal mantelzorgers was hier…

30 november 2023

Wil jij op de hoogte blijven van activiteiten in de buurt?

De Digitale Assistent van Valtes laat je zien wat er in jouw omgeving wordt georganiseerd rondom zorgen voor een ander.

Gebruik de knoppen hieronder om de app te downloaden. Valtes is beschikbaar op de Google Play Store en Apple App Store.